Biyografi

İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokulu Göztepe’de okuduktan sonra, liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde bitirdi. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İktisat bölümünden mezun oldu. Yine Marmara Üniversitesi’ne bağlı Ortadoğu ve İslam Ülkelerinde Ekonomi bölümünde lisansüstü eğitimi aldı.

Müzik yaşamına, ailesinin desteği ile küçük yaşta başladı. Aile meclislerindeki fasıl ortamlarında büyüyerek; temel çalgılarla birlikte bağlama çalmayı öğrendi. Lise yıllarında da gitarla tanışarak ilk bestelerini veren sanatçı, solistlik yaparak liselerarası çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı.

1988-94 yılları arasında çeşitli albümlere söz, beste verdi ve yorumcu olarak katıldı. 1995 yılında yönetmenliğini Mesut Uçakan’ın yaptığı “Ölümsüz Karanfiller” adlı filmde oyuncu olarak rol almasının yanı sıra, tüm müziklerini de besteleyip seslendirdi.

Çeşitli ulusal TV kanalları ve radyolarına; konuk sanatçı olarak katılmasının yanı sıra, müzik-söyleşi ve kültür-müzik programları hazırlayıp sundu. En iyi gece programcısı ve sohbet dallarında ulusal kategoride ödüller aldı. Klasik ve akustik gitar branşlarında kurs eğitmenliği yapan sanatçı, yüzlerce öğrenci mezun etti ve onlarla konserler verdi. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan sanatçı Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın özel izniyle; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlükleri, çeşitli vakıf-dernek kuruluşları başta olmak üzere pek çok yerel yönetim ile işbirliği içerisinde, yüzlerce ortaöğretim okulunda ve çeşitli platformlarda uyuşturucu, madde bağımlılığı ve şiddet karşıtı gösterilerde yer aldı.

Halen TRT Müzik kanalında “Bir Ezgidir Yaşamak” adında program yapmaktadır.

Yaklaşık otuz yıldan bu yana, yurdumuzun hemen her yerinde ve yurt dışında sayısız konserler veren sanatçı; albüm ve sahne çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.